Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Ranczo Arka” w Sernikach.

10.06.2022 r.  dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Ranczo Arka” w Sernikach. Kilkuhektarowy atrakcyjnie zagospodarowany teren położony w dolinie rzeki Wieprz, prezentujący bogactwo roślin i zwierząt, stał się dla zwiedzających doskonałym momentem wytchnienia od codzienności.

Nim weszliśmy na teren gospodarstwa, uwagę dzieci zaabsorbowała wystawa starych maszyn i sprzętów rolniczych.

Ranczo jest domem dla różnych, mniej lub bardziej egzotycznych zwierząt, w tym: górskiego bydła szkockiego (highland) i węgierskiego (Magyar szürke), lam, koni, osłów, muflonów, kóz (górskich, mlecznych), owiec wrzosówek, królików, mangalic (węgierska świnia pastwiskowa), świnek wietnamskich, dzików, strusi (Afrykańskie, Emu, Nandu),węża zbożowego, surykatek,  perliczek, indyków kalifornijskich, kaczek, gęsi i wielu gatunków najdziwaczniejszych kur, je wszystkie mogliśmy podziwiać w całej okazałości. Następnie uczestnicy wycieczki oddali się harcom na  placu zabaw. Chłopcy starali się „ujarzmić” gokarty, niektórzy próbowali swych sił na ściance wspinaczkowej. Ogromnym powodzeniem wśród przedszkolaków cieszyła się również trampolina, karuzela i relaks w strefie zabawy. Wiele radości i niesamowitych wrażeń naszym milusińskim dostarczyła jazda pociągiem i wozem taborowym w wersji mini.

Dorośli zaś zadbali, by uczestnicy nie opadli z sił przygotowując poczęstunek. Pogoda dopisała, humory też.  Pełni wrażeń i niezwykłych przeżyć pożegnaliśmy to urokliwe miejsce i udaliśmy się w drogę powrotną.

Agnieszka Bartczak – Krzewicka