Świat naszymi oczami w jednym miejscu.

W bibliotece jest cały świat – to prawda, bo każdy znajdzie coś dla siebie. Biblioteka też jest pełna książek, przeróżnych pozycji. Z początkiem maja uczniowie naszej szkoły, w ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek poszerzyli szkolny księgozbiór o własnoręcznie, wspólnie zrobioną książkę pt. „Świat naszymi oczami w jednym miejscu”. Akcja ta polegała na stworzeniu przez uczniów techniką dowolną, płaską prac rysunkowych obrazujących świat ich oczami. W tworzeniu wzięli udział nie tylko przedszkolaki, ale też chętni uczniowie starszych klas. Jest to ogromne doświadczenie. Mogliśmy zauważyć jak różni się spostrzeganie świata przez maluchy, dzieci, czy też młodzież. Wizje były różne. Każdy rysował to co dla niego jest najważniejsze w świecie. Wszystkie prace zamknęliśmy w jednej oryginalnej księdze. I w taki sposób powstała skarbnica wiedzy dla mnie – bibliotekarza, ponieważ mogłam poznać zainteresowania moich czytelników.

Drugim naszym działanie było przyłączenie się do akcji czytelniczej, przeprowadzonej przez Bibliotekę Publiczną WOM z Gorzowa Wielkopolskiego, pt. „Interaktywna Mapa Literackich Podróży”. Uczniowie mieli możliwość zakotwiczenia słowa pisanego w konkretnym miejscu na mapie. Podróżowaliśmy śladami głównych bohaterów literackich. Obie akcje cieszyły się powodzeniem.

M. Nurzyńska