Działamy z ImPETem

wpis w: Bez kategorii | 0

Każdy z nas rocznie wytwarza ponad 330 kg odpadów. Znaczna część z nich, doskonale nadaje się do recyklingu i może z powodzeniem otrzymać drugie życie, jeśli tylko zostanie posegregowana i wyrzucona do odpowiednich pojemników. Wstępna segregacja odpadów w domu jest kluczowa dla późniejszej jakości surowca i jego recyklingu. Chcąc  już od najmłodszych lat, uświadamiać dzieci o konieczności segregacji odpadów i korzyściach płynących z recyklingu zarówno dla nas samych, jak i naszej planety, przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji pt.  „Działaj z imPETem!”. Inicjatywa ta ma na celu nauczyć w jaki sposób należy postępować z opakowaniami w domu, szkole i w najbliższym otoczeniu. W ramach danej akcji, nasza szkoła wzięła udział w konkursie zorganizowanym z okazji obchodów „Dnia bez Śmiecenia”, pod tytułem „Jakościowa segregacja”. Konkurs ten miał na celu zwrócić uwagę na jakość wszystkich segregowanych odpadów. Segregować odpady należy starannie, dzięki temu łatwiej i skuteczniej zostaną one poddane procesowi recyklingu, który pozwala na obniżenie kosztów wytwarzania nowych produktów, zmniejszenie ilości opadów zalegających na wysypiskach, czy też ochronę zasobów naturalnych przez wykorzystanie surowców wtórnych. Jest mi niezmiernie miło poinformować, ze nasza szkoła zajęła wyróżnienie, a nagrody przywędrują niebawem.

 

                                                                                                                             M. Nurzyńska