Sukcesy artystyczne naszych uczennic

Sukces wokalny

Amelia Krasuska z kl. 6 została laureatką XI edycji festiwalu „Piosenki Moich Rodziców” organizowanego przez GOK w Wiśniewie.

W przesłuchaniach konkursowych, które odbyły się 29 maja 2022 r. wzięło udział 27 uczestników z rejonu siedleckiego.

Jury w składzie:

Małgorzata Dymecka – przewodnicząca (prezes Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego RAZEM), Renata Kulik – członek (dyrektor Szkoły Językowej „Eurolingua” i nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach), Wojciech Ciekot – członek (pedagog, nauczyciel muzyki w Zespole Szkół nr 1 w Siedlcach i członek zespołu Route 66),

biorąc pod uwagę:

– dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wokalnych,

– walory głosowe,

– własną interpretację piosenki,

– muzykalność oraz indywidualność artystyczną,

przyznało Amelii II miejsce.

Sukces plastyczny

Praca plastyczna Magdaleny Jastrzębskiej ucz. kl. 7 znalazła się wśród nagrodzonych w Powiatowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Jak pies z kotem – po prostu przyjaźń…” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Siedlcach oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Komisja konkursowa przy wyborze najlepszych prac brała pod uwagę: inwencję twórczą i pomysłowość w zakresie przedstawienia tematu, walory artystyczne, swobodę w posługiwaniu się wybranymi technikami plastycznymi oraz staranność wykonania i estetykę prac.

Konkurencja była duża, gdyż na konkurs wpłynęło 176 prac.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie