Konkurs recytatorski

Dnia 03.06.2022 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego naszej szkoły wzięły udział w Konkursie Recytatorskim pt. „Polscy autorzy dzieciom”  zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wiśniewie w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury.  Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zdolności recytatorskich, mowy i dykcji, popularyzowanie poezji dziecięcej oraz zachęcanie do występów na scenie, przełamywanie nieśmiałości. Nasi wychowankowie zostali laureatami:

II miejsce – Adam Ługowski – „Okulary” Julian Tuwim

III miejsce – Mia Mędza – „Kaczka dziwaczka” Jan Brzechwa

III miejsce – Urszula Trzeciak – „Skarżypyta” Jan Brzechwa

Udział w konkursie wzięli również:

Zofia Oknińska – „Na wyspach Bergamotach” Jan Brzechwa

Filip Grochowski – „Stefek Burczymucha” Maria Konopnicka

Wszyscy uczestnicy konkursu za piękną recytację i udział w konkursie otrzymali gromkie brawa, pamiątkowe dyplomy i nagrody.  Dzieciom serdecznie gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za tak piękne przygotowanie. Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów.

Katarzyna Mędza