Na przygodę nadszedł czas…

28 czerwca 2021 roku odbyła się wycieczka dla obu grup przedszkolnych do parku rozrywki „KRAINA PRZYGÓD” w Iganiach Starych. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazdowi towarzyszyły niemałe emocje. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim propagowanie idei aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, stwarzanie możliwość radosnego wspólnego spędzania czasu, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręcznościowej oraz orientacji przestrzennej.

Po przyjeździe na miejsce dzieci zostały podzielone na 3 grupy i pod opieką wychowawców  i instruktorów rozpoczęły zwiedzanie i zabawy w terenie. Miały możliwość jazdy karuzelą i kładem, zwiedzania magicznego lasu i szukania skarbu. W międzyczasie niektóre przedszkolaki skakały na trampolinie, a inne bawiły się na placu zabaw. Dodatkową atrakcją była możliwość dojenia sztucznej krowy „Danuty”. W przerwie między kolejnymi atrakcjami dzieci otrzymały posiłek oraz schłodzone napoje. Z wyjazdu przedszkolaki wróciły zmęczone, ale szczęśliwe.

Agnieszka Bartczak-Krzewicka

Katarzyna Mędza