Wspomnienia o Janie Pawle II

8 czerwca na lekcji religii dzieci ze starszej grupy przedszkolnej świętowały 21 rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Siedlcach.

Przyjazd Ojca Świętego do Siedlec był dla wielu osób jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu. Wówczas na siedleckie błonia przybyło prawie pół miliona ludzi, niektórzy szli pieszo wiele godzin, by zobaczyć papieża, inni przyjechali z zagranicy. Jan Paweł II powiedział , że cieszy się, iż może odwiedzić naszą piękną i gościnną ziemie. Patrząc na zgromadzonych pielgrzymów powiedział ,,Jest was tu tyle, jakby Siedlce liczyły milion”.

Przedszkolaki poznały różne fakty z życia Jana Pawła II i obejrzały zdjęcia  z wizyty papieża  w Siedlcach w przyniesionych przez katechetkę albumach i zamieszczonych na stronach internetowych. Pokolorowały kolorowanki z papieżem Janem Pawłem II.

Małgorzata Jasińska