Dzień Bociana Białego

wpis w: Informacje | 0

28 maja w Polsce i na świecie obchodzony jest Dzień Bociana Białego. Święto zostało ustanowione przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody “pro Natura”.  Z tej okazji dzieci z grupy starszaków rozmawiały o tych pięknych ptakach – o tym, jak wyglądają, czym się odżywiają i o ich migracjach. W tym dniu dzieci poznały wiele ciekawostek o tych ptakach, o zagrożeniach i sposobach ochrony tego gatunku. Ponadto uczestniczyły w zabawach i grach, rozwiązywały zagadki i śpiewali piosenki. Uwieńczeniem tego święta było wykonanie przez przedszkolaków pracy bocianów z płatków kosmetycznych.

Uroczystość „Dnia Bociana”, była okazją do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce, jakie bociany zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzeby ochrony tych ptaków.

Katarzyna Mędza

Foto: Katarzyna Mędza