Konkurs Recytatorski pt. „Polscy Autorzy Dzieciom”

wpis w: Informacje | 0

Wiosna to czas wielkich zmian w otaczającej nas przyrodzie, czas wzmożonej aktywności fizycznej i twórczej. Ta najpiękniejsza pora roku, pobudza ze wszech miar i zachwyca nasze zmysły, a tym samym rozwija naszą wrażliwość artystyczną…

Dlatego też dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły  16 maja 2019 r. wzięły udział w Konkursie Recytatorskim pt. „Polscy Autorzy Dzieciom” organizowanym przez Gminną Biblioteką Publiczną w Wiśniewie. Do zmagań przystąpiło 17 dzieci. Celem konkursu była prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci i rodziców. Jury powołane do wyłonienia najlepszych mówców miało bardzo trudny wybór. Jak podkreśliła Przewodnicząca szanownego jury, wszystkie dzieci zaprezentowały się fantastycznie, dobór utworów był w pełni dostosowany do wieku małych „aktorów”. Tym bardziej cieszy fakt, iż reprezentanci naszej szkoły zdobyli następujące miejsca: I Marzena Jastrzębska, II  Aleksandra Wardak, zaś wyróżnienie: Maja Żurawska. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Agnieszka Bartczak – Krzewicka