Program Wybieram Wodę

Nasza szkoła na przełomie listopada i grudnia wzięła udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym „Wybieram wodę”, który był wspólną inicjatywą Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Działania programu zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zapałem włączyli się do programu, ponieważ mają świadomość jak ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ma picie odpowiedniej ilości wody. W naszej szkole promujemy zdrowy styl życia. Wraz z podjętymi działaniami w ramach programu, uczniowie wykształcili prawidłowe nawyki żywieniowe, nauczyli się świadomego korzystania z naturalnych zasobów wodnych. W ramach projektu zostały przeprowadzone lekcje projektowe w klasach I-III oraz IV-VI . Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Dyskutowały i wykazały się dużą wiedzą dotycząca tematyki.  Uczniowie starszych klas wykonali plakaty, na których w sposób obrazowy przedstawiły piramidę procentową ukazującą zawartość wody w poszczególnych produktach spożywczych . Za zrealizowanie programu otrzymaliśmy Certyfikat .

                                                                                                       Koordynator projektu Pietrzak Mariola