„Czytelnicze środy”

Lektura stanowi obszerne źródło wiedzy i już od najmłodszych lat poszerza nasze słownictwo dużo bardziej niż chociażby oglądanie telewizji. Znana polska poetka Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”. O przyjemności, jaką daje lektura, wiedzą wszyscy. Wiedzą także nasi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy we współpracy z biblioteką szkolną zorganizowali akcję „Czytelnicze środy”. W każdą środę czytają najmłodszym w naszej szkole bajki nie tylko wolontariusze, ale także pani dyrektor Katarzyna Wielgórska, pani bibliotekarka Marysia Oknińska, pani sekretarka Elżbieta Radzikowska i również znaleźli się chętni rodzice. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji.
Elwira Rombel