Profilaktyka inaczej

Profilaktyka inaczej….

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Śmiarach zostali miło zaskoczeni. 16 czerwca 2017 r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie profilaktyczne dotyczące uzależnień, zorganizowane przez Stowarzyszenie ,,Szansa”. Zapewniam, że tym razem zdziwienie gimnazjalistów było ogromne, gdyż spotkanie prowadził Pan Paweł Przewoźny – młody reżyser filmowy oraz raper. Opowiadał on młodzieży o swojej pasji do muzyki,o drodze jaką musiał pokonać do tego, kim jest teraz. Ciekawie urozmaicał swoje wypowiedzi przykładami filmów, mogliśmy wysłuchać na żywo jego kilku utworów. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem. Słyszeli wielokrotnie, że nie należy sięgać po  żadne używki tu stał przed nimi muzyk – raper, który pokazał, że można osiągnąć sukces bez sięgania po jakikolwiek alkohol, narkotyk, papieros… ,,Chłopak z małej wioski” – tak siebie określił nasz gość. ,,Możesz być kimś, jeśli mocno wierzysz w to, co kochasz, co czujesz!”.

Myślę, że uczniowie na długo zapamiętają to spotkanie, a być może stanie się ono pozytywną inspiracją dla tych, którzy jeszcze nie do końca potrafią uwierzyć w siebie. Powodzenia!!!