Święto Rodziny

„Mamy siebie, mamy tak wiele” to hasło przewodnie obchodów Szkolnego Dnia Rodziny, który odbył się 04.06.2017r. w Zespole Oświatowym w Śmiarach.

Bycie rodziną oznacza , że jesteś częścią czegoś pięknego. Oznacza to , że kochasz i będziesz kochany przez resztę życia. Mauric Blondel twierdzi ,że „ Celem miłości nie jest sama miłość, lecz rodzina pierwsza komórka naturalna i konieczna w której życie bierze swój początek  i wzrost jakby w ciepłym łonie z dala od ogromu wszechświata. Dom rodzinny to oglądanie księżyca wschodzącego nad szałwią i towarzystwo kogoś, kogo można przywołać do okna, żeby obejrzeć to razem. Dom jest tam, gdzie tańczysz z innymi,  a taniec to życie. Nasze  życie jest podróżą, która zawsze prowadzi do domu, do mamy i taty.

Koncert składał się z dwóch części. Pierwsza część dedykowana była dzieciom z okazji obchodzonego niedawno Dnia Dziecka. I tu czekała nas wielka niespodzianka. Pierwszy raz w historii naszej szkoły w rolę artystów wcielili się nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele i rodzice.