Spotkanie w Urzędzie Gminy Wiśniew

W dniu 7 października 2016 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Wiśniewie z inicjatywy wójta, pana Krzysztofa Kryszczuka odbyło się pierwsze spotkanie  przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej na czele z Prezesem Zarządu Hubertem Pasiakiem.

Na spotkanie zostali zaproszeni  przedstawiciele młodzieży poszczególnych szkół naszej gminy, opiekunowie samorządów uczniowskich oraz dyrektorzy placówek.

Tematem spotkania były rozmowy i wstępne uzgodnienia związane z powołaniem Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew. Ustalono, że do końca listopada odbędą się wybory do Rady w poszczególnych szkołach. Będą one poprzedzone spotkaniami z przedstawicielem Stowarzyszenia panem Andrzejem Rybus- Tołłotko, który odwiedzi szkoły 3 listopada 2016 r.. Na spotkaniu określono wstępnie zasady funkcjonowania Młodzieżowej Rady Gminy w Wiśniewie.

Informacje dotyczące Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej można znaleźć na stronie internetowej www.lgdsiedlce.pl

Tekst: Maria Oknińska