JESTEŚMY Z WAMI – ÓSMOKLASISTAMI!!!

Drodzy Uczniowie!

Przed Wami ważne wydarzenie i tym samym wielkie wyzwanie. Szkoła stara się czuwać nad procesem Waszego kształcenia ze wszystkich przedmiotów, ale największą pracę musicie wykonać sami, kierowani wskazówkami nauczycieli, rodziców oraz przy pomocy materiałów z podręczników, a także zamieszczonych w sieci. Chcąc wesprzeć Was w tej niecodziennej sytuacji proponuję sposoby na opanowanie emocji i relaks w danej sytuacji. Stres nie jest dobrym sprzymierzeńcą. Nawet w tym gorącym okresie nie zapominajcie o wypoczynku i chwilach wytchnienia.

Cała szkoła trzyma za Was kciuki !!!

Drodzy Rodzice!

Nauczyciele doskonale rozumieją, że rodzice także przeżywają egzaminy zewnętrzne swoich dzieci, denerwują się i boją w takich chwilach nie mniej niż one. I chociaż rodzice mają mocniejszy, dojrzały układ nerwowy i potrafią w dużym stopniu kontrolować własne reakcje, to ich lęk bywa zaraźliwy i dość szybko może udzielić się dzieciom. Unikajmy takich sytuacji. Państwa dzieci czeka trudny czas egzaminu ósmoklasisty. Mobilizujcie Państwo dzieci, pilnujcie, by codziennie powtarzały materiał, ale także starajcie się łagodzić nerwową atmosferę, która w wielu domach przeszkadza oraz rozmawiajcie z własnymi pociechami – dodawajcie im otuchy i bądźcie dla nich wsparciem.

M. Nurzyńska – pedagog szkolny