TRZYMAJ FORMĘ, bo w zdrowym ciele zdrowy duch…

Te słowa to początek wiersza napisanego przez naszą uczennicę – gratulujemy talentu!!!

Promowanie zdrowego stylu życia jest bardzo ważne. Cały świat wziął sobie to za priorytet. Coraz więcej jest akcji oraz świąt związanych ze zdrowiem, np. 29.05 2020r.  to Światowy Dzień Zdrowia Układu Pokarmowego. Z kolei 30.05.2020r. to Światowy Dzień Soku. Nasza szkoła też wspiera politykę prozdrowotną, poprzez udział w różnych akcjach a przede wszystkim w programie TRZYMAJ FORMĘ. Jego postulaty są znane uczniom i mam nadzieję, że stosowane nawet w czasie pandemii.

1 czerwca był okazją do przypomnienia tych zasad w przedszkolu. Uczniowie poprzez grę i zabawę zapoznały się z piramidą żywieniową oraz różnymi formami ćwiczeń.

Zachęcam wszystkich uczniów i rodziców do zwrócenia uwagi na ubogacenie potraw oraz na wzmożenie aktywności fizycznej zwłaszcza w zaistniałej sytuacji spowodowanej wirusem COVID 19.

M.Nurzyńska