Międzynarodowy Dzień Rodziny

wpis w: Bez kategorii | 0

15 maja przypada Międzynarodowy Dzień Rodzin. Jest to święto ustanowione w 1993 roku przez Zgromadzenie. Celem Międzynarodowego Dnia Rodzin jest wzbogacenie świadomości społeczeństwa na temat wartości jakie niesie ze sobą rodzina oraz codzienne problemy, z którymi musi się borykać podstawowa wspólnota społeczna. Tematem tegorocznego święta jest “Pokoleniowy Klub Filmowy”.

Funkcjonujemy w dynamicznym, zmieniającym się świecie. W obliczu ostatnich wydarzeń musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości, opartej na codziennej  pracy zdalnej, nowym rytmie dnia.Obecna sytuacja może okazać się zbawieniem lub zagrożeniem dla naszych relacji z rodziną. Będzie niewątpliwie weryfikować ich jakość i trwałość. Postarajmy się jednak postrzegać najbliższe dni jako szansę na zbudowanie lepszych więzi. Opartych na solidniejszych fundamentach.

Międzynarodowemu Dniu Rodzin ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ od kilku lat towarzyszy inicjatywa Fundacji “Humanites – Sztuka Wychowania”, organizująca akcję społeczną pt. “Dwie godziny dla rodziny”, która ma zachęcać pracodawców do skrócenia dnia pracy o dwie godziny. Corocznie do akcji włącza się kilkaset polskich i międzynarodowych firm, dzięki czemu wielu pracowników może 15 maja spędzić więcej czasu z rodziną.

 

Życzę rodzinnych chwil

M.Nurzyńska – pedagog szkolny