„On nie jest Ciebie wart”

Dnia 10. 12. 2019 w szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne o tematyce uzależnień „On nie jest Ciebie wart”. Uczniowie klas VII i VIII aktywnie uczestniczyli w zajęciach nabywając wiedzę i świadomość o szkodliwości spożywania alkoholu, palenia papierosów, a także korzystania z papierosów elektronicznych. Autorem programu była fundacja Aktywny Człowiek, która specjalizuje się w realizacji działań profilaktycznych na rzecz młodych osób. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży szkolnej, że każda z wymienionych powyżej substancji jest szkodliwa dla naszego zdrowia, ma zły wpływ na nasz organizm, uzależnia. Podczas spotkań uczniowie kształtowali postawę asertywności, umiejętności mówienia: „Nie” w momencie kiedy przychodzi im stanąć przed wyborem sięgnięcia po alkohol lub papierosy. Dziękujemy organizatorom za realizację oraz uczniom za zaangażowanie i aktywny udział w spotkaniu.

M. Nurzyńska