„Szkoła do hymnu”

Dnia 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się apel na pamiątkę rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Cała społeczność szkolna włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „ Szkoła do Hymnu „ i odśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy o symbolicznej godzinie 11:11 .

Część artystyczna przygotowana przez klasę VI wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano początki państwa polskiego oraz sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Dzień ten w naszej szkole stał się dla wielu lekcją historii .

Pietrzak Mariola