„Śniadanie Daje Moc”

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Tego dnia na całym świecie podejmuje się działania mające na celu promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), utrwalanie dobrych nawyków żywieniowych i rozumienie potrzeby regularnego spożywania posiłków. W Polsce również powstały kampanie dotyczące dobrych nawyków żywieniowych. Jedną z nich jest właśnie kampania “Śniadanie Daje Moc”. Nasza szkoła już po raz kolejny przyłączyła się do tej akcji. Uczniowie klas I, II i III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego pod czujnym okiem wychowawców wykonali tego dnia zdrowe i pachnące kanapki. II śniadanie w ramach którego wspólnie zjedli przygotowane przez siebie pyszności, na pewno utwierdzi, naszych uczniów w przekonaniu, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia!

 Agnieszka Bartczak – Krzewicka