Światowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Taki dzień jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, dlatego też nasza szkolna biblioteka we współpracy z uczniami klasy IV i VII przypomniała dziś, ile pozytywów jest z czytania i jak bardzo kolorowy może być świat wyobraźni. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania.

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

M. Nurzyńska