Pasowanie na ucznia

Pięcioro dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II złożyło ślubowanie i zostało pasowanych na ucznia.

Na uroczystość, która odbyła się 30 października, przybyli nauczyciele z dyrektor szkoły p. Katarzyną Wielgórską, starsi uczniowie, przedszkolaki, rodzice oraz zaproszeni goście: wójt gminy Wiśniew p  Krzysztof Kryszczuk, ks. proboszcz parafii w Śmiarach Jarosław Fałdowski, przewodnicząca rady rodziców p. Joanna Trzeciak. Uroczystość poprowadziły przedstawicielki samorządu szkolnego: Paulina Krasuska i Joanna Wielgórska.

Zanim nastąpiło ślubowanie, pierwszoklasiści musieli przejść przez próbę mądrości, zręczności, śpiewu, wykazać się znajomością przepisów drogowych oraz umiejętnością liczenia. Uczniowie klasy I wręcz śpiewająco rozwiązywali postawione przed nimi zadania. Zaprezentowali też program artystyczny złożony z wierszy i piosenek.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Katarzyna Wielgórska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Śmiarach. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń z rąk wychowawczyni otrzymał dyplom pasowania na ucznia. Były też gratulacje i upominki od: pani dyrektor Katarzyny Wielgórskiej, wójta p. Krzysztofa Kryszczuka, ks. proboszcza J. Fałdowskiego, przewodniczącej rady rodziców p. Joanny Trzeciak oraz rodziców. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice klasy I oraz pamiątkowych fotografii.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

G.J.