Msza św. pod „dębem straceń”

Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

W myśl słów  marszałka Józefa Piłsudskiego, licznie zgromadziliśmy się 8 września
w Lesie Mroczkowskim na granicy dwóch gmin, powiatów i województw aby uczcić  156 rocznicę stracenia powstańców polskich – żołnierzy Powstania Styczniowego 1863 roku.

Uroczystą mszę świętą pod symbolicznym dębem straceń koncelebrował Ks. Kanonik Jan Babik- kanclerz Kurii Diecezjalej w Siedlcach, towarzyszyli mu proboszczowie parafii w Śmiarach – ksiądz Kanonik Jarosław Fałdowski, w Domanicach – ksiądz Kanonik Andrzej Filipiuk i w Gręzówce – ksiądz Kanonik Adam Krasuski. Na  rocznicowe uroczystości, tłumnie przybyli mieszkańcy , władze samorządowe oraz Poseł na Sejm RP, minister energii Krzysztof Tchórzewski, który objął patronem honorowym obchody. W uroczystej mszy świętej uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły a wśród zebranych liczne grono stanowiła również młodzież Szkoły Podstawowej w Śmiarach oraz nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice uczniów. Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i honorową służbę przy sztandarze.

Zdjęcia dzięki życzliwości Pani Ilony Kowieskiej. Dziękujemy.
Tomasz Okniński