Wizyta Ks. Bp dr Piotra Sawczuka

W ramach wizytacji parafii  dnia 6 czerwca 2019 r. do naszej szkoły przybył Ks. Biskup Piotr Sawczuk wraz z Dziekanem dekanatu Domanice Ks. kan. mgr Andrzejem Filipiukiem, Proboszczem parafii Jastrzębie Śmiary: Ks. Sławomirem Groszkiem. Wśród zacnych gości był również Wójt Gminy Wiśniew Pan Krzysztof Kryszczuk oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Jastrzębska. Po serdecznym powitaniu przez Panią Katarzynę Wielgórską- Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Śmiarach,  uroczyście wprowadzony został sztandar i wszyscy uczestnicy spotkania odśpiewali hymn szkoły. Następnie usłyszeliśmy Koncert Pieśni związanych z sylwetką Jana Pawła II w wykonaniu uczniów naszej placówki. Ks. Biskup przemawiając do uczniów  i nauczycieli odniósł się do obejrzanej części artystycznej i podkreślił, że obecnie też mamy do czynienia z nieustanną walką dobra i zła. Biorąc przykład z naszego patrona powinniśmy zawsze umieć wybierać dobro i być wrażliwym na wszystko co nas otacza . Ks. Biskup dokonał pamiątkowego wpisu w Kronice Szkoły. Po błogosławieństwie i chwili rozmowy       z uczniami ks. Biskup spotkał się z nauczycielami.

Agnieszka Wiśniewska