Realizacja programu edukacji antytytoniowej – „Znajdź właściwe rozwiązanie”

W naszej szkole w ramach zakresu profilaktyczno-wychowawczego realizowany jest program edukacji antytytoniowej – „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Program ten kierowany jest do uczniów klas V -VIII szkoły podstawowej oraz uczniów klasy III gimnazjum. Głównym założeniem programu jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej. Zajęcia poruszają temat szkodliwości palenia tytoniu. Dają także przykłady radzenia sobie w różnych sytuacjach oraz poruszają tematy dotyczące asertywności i komunikacji międzyludzkiej.

Jednym elementem realizacji programu były warsztaty przeprowadzone w klasie V podczas, których uczniowie poznali co naprawdę zawiera papieros i  jakie szkody może spowodować palenie.

Małgorzata Nurzyńska