Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole 228 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To radosne, patriotyczne święto rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania hymnu państwowego, w którego tekście autor szczególnie podkreśla drogę wiodącą do odzyskania wolności, tak upragnionej przez nasz naród. Konstytucja 3 maja była drugą na świecie (po Stanach Zjednoczonych) i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Poprzez recytację oraz śpiew pieśni patriotycznych uczniowie klasy IV oraz klasy V podkreślili, że patriotyzm powinien być w sercach w codziennym naszym życiu: codziennym zachwycie polskim krajobrazem,  przeżywanych chwilach radosnych, ale też i trudnych.

Na zakończenie Pani Dyrektor Katarzyna Wielgórska podziękowała występującym uczniom za przybliżenie treści, jakie płyną z Konstytucji 3 Maja, a także podkreśliła, że my już dzisiaj budujemy naszą przyszłość narodową i każdy ma w tym swój udział oraz patriotyczny obowiązek kształtowania serc i umysłów.