„Fizyka wszędzie styka”

wpis w: Bez kategorii | 0

Fizyka i chemia to fascynujące dziedziny nauki, o czym przekonamy się wykonując różne eksperymenty. Nie sposób się wtedy nudzić a można w ciekawy sposób poznać otaczający nas świat.

Przekonali nas o tym panowie z grupy „Zaelektryzowani”, którzy w dniu 08 kwietnia 2019r. odwiedzili Naszą Szkołę. Zaprezentowali spektakl naukowy pt. Fizyka wszędzie styka”. W niezwykłej lekcji nauk ścisłych uczestniczyli uczniowie wszystkich klas.

Animatorzy, w zabawny sposób przeprowadzili eksperymenty jak w prawdziwym laboratorium. Pokazali wybuchowe substancje, przybliżyli zjawiska fizyczne i chemiczne oraz opowiedzieli ciekawostki. Nie wiadomo, kiedy minęło 45 minut tej nietypowej lekcji! Społeczność szkolna uczestniczyła w niej z zapartym tchem i rumieńcami na twarzy. Zajęcia aktywizowały widzów, chętni mogli być asystentami, wykonawcami, a nawet obiektem doświadczeń.

Zajęcia zakończyły się gromkimi brawami dla prowadzących, a w głowach naszych uczniów na pewno zostało dużo wiadomości!

Małgorzata Nurzyńska