Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Zdrowia

Choć pogoda przez ostatnie dni wystawia naszą cierpliwość na poważną próbę  nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Jak efektownie rozpocząć ciepły sezon i przygotować się na powitanie słońca? Zima przecież nie będzie trwała wiecznie…

Najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym i tak właśnie uczynili uczniowie naszej szkoły. Pierwszy Dzień Wiosny został połączony z obchodami Dnia Zdrowia.

Zanim wszyscy uczestnicy imprezy zebrali się na sali gimnastycznej dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła  – piękna i radosna ,,Pani Wiosna”! Wiosna wprowadziła przedszkolaków w niesamowicie słoneczny nastrój.  Zapoznała z opowiadaniem o tematyce zdrowotnej, przygotowała dla naszych przedszkolaków zadania, podczas których dzieci musiały współpracować w grupach i dodatkowo wykazać się zdolnościami plastycznymi. Po skończonych zajęciach nasi milusińscy podziękowali Pani Wiośnie za przybycie i zaprosili ją za rok.

Następnie uroczystość przeniosła się na salę gimnastyczną. Przebiegała on w dwóch turach: -pierwsza dla oddziału przedszkolnego i klas I-III S.P.,- druga dla klas IV-VIII S.P.  i III Gim. Rozpoczął ją pan Tomasz Okniński witając serdecznie wszystkich zebranych, poinformował jak będą przebiegać ,,Wiosenne Zmagania”. Pan Tomek przedstawił poszczególne stanowiska sportowe, wyjaśnił zadania do wykonania, wskazał odpowiedzialnych uczniów czuwających nad bezpiecznym i sprawnym przebiegiem działań. Na zakończenie nauczyciel podkreślił, iż aktywność fizyczna na poszczególnych  stanowiskach nie będzie typową rywalizacją sportową, a raczej ,,próbą sprawdzenia się”. Zaznaczył (co z pewnością wszyscy wiedzą), iż  aktywność ruchowa wpływa na odporność organizmu,  wzmacnia zdrowie i daje dobre samopoczucie. Życzył wszystkim dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich uczniów tych młodszych i trochę starszych cieszyło się ,,przeciąganie liny”, kopanie piłki w tunelu, rzut piłką do kosza i skakanie na skakance. W chwili wytchnienia gwarno i tłoczno było też przy stanowiskach ,,mierzenia i warzenia” i przy ekspozycji ,,Cukier w napojach!”. Po niezwykle wyczerpujących zmaganiach lub w ich przewie niezwykle cennym i potrzebnym naszych zawodnikom okazał się łyk własnoręcznie i świeżo wyciskanego soku marchwiowo-jabłkowego. Pomimo potu i zmęczenia niektórzy chętnie ,,poćwiczyli by” jeszcze, no tak to już jest ….ruch czyni nas bardziej szczęśliwymi. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy.

 

Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia

 

Foto: Wiktoria Jastrzębska

 

Foto: Małgorzata Nurzyńska