Śniadanie daje moc!”

8 listopada już od ośmiu lat obchodzony jest w Polsce jako Dzień Śniadanie Daje Moc. Najważniejszymi celami programu jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Tego dnia również dzieci z klas „O” i edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły  aktywnie włączyli się  we wspólne przygotowanie zdrowego i pożywnego śniadania.  Jako, że najpopularniejsze polskie śniadanie to… kanapki uczniowie naszej szkoły postanowili przygotować je tylko z pełnowartościowych i  zdrowych składników. Zanim rozpoczęliśmy tworzenie kanapek przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wygłosili pogadankę na temat zdrowego żywienia i zaprosili wszystkich do rozwiązania quizu o powyższej tematyce. Następnie wszyscy udali się do pracy a fantazji i pomysłowości w tworzeniu niepowtarzalnych i zdrowych kanapek nie brakowało nikomu.

Oprócz frajdy ze wspólnych przygotowań smacznego posiłku dzieci miały szansę docenić jak przyjemne może być kosztowanie II śniadania z rówieśnikami.

Na zakończenie każdy uczestnik akcji otrzymał  niewielki upominek.

Zdrowe śniadanie  to najlepszy start w nowy dzień! Pamiętajmy o tym każdego dnia.

Agnieszka Bartczak – Krzewicka