Wycieczka rowerowa

I cóż tu robić, kiedy za oknem czuć już zapach wakacji, a głowy nie pomieszczą więcej twierdzeń i ortograficznych reguł? To dobry czas, by poznać swoją Małą Ojczyznę!!! Tak też zrobiliśmy w poniedziałek 18 czerwca 2018 r. Zamówiliśmy odpowiednią pogodę, poprosiliśmy tatusiów o sprawdzenie stanów technicznych rowerów i z biało-czerwoną flagą pojechaliśmy do leśniczówki w Lipniaku. Trasa wiodła przez  urocze tereny gminy Wiśniew. Uczniowie klasy IV to wytrwałe dzieciaki i nie przeszkadzała im piaszczysta leśna droga, ani komary, które chciały z nami ,,podróżować”.

W leśniczówce dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, na przykład, że proces powstawania nowych sadzonek drzew jest bardzo pracochłonny i skomplikowany. Mieliśmy ogromną satysfakcję ,,podpatrzeć” małe, dopiero co wyklute w gniazdku ptaszki – Pani Leśniczy dodała, że byliśmy pierwszymi osobami, które mogły to zaobserwować.

Po krótkiej rekreacji wracaliśmy do szkoły pełni nowej wiedzy, zmierzyliśmy się  ze swoimi słabościami w czasie długiej jazdy rowerem, ale ten dzień był z pewnością pełen pozytywnych emocji.

Nikt by w to nie uwierzył, gdyby nie zdjęcia naszego szkolnego fotoreportera – Pani Haniu: DZIĘKUJEMY!!!!:) Nasza Mała Ojczyzna kryje w sobie wiele ciekawych inspiracji, wyruszajcie……..podziwiacie…….przeżywajcie!!!!

Agnieszka Wiśniewska