Festiwal Piosenki „Śpiewamy papieżowi i Polsce”

Śpiewali papieżowi i Polsce

17 maja br. w  Szkole Podstawowej im. Jana  Pawła II w Śmiarach odbył się Festiwalu Piosenki Papieskiej i Patriotycznej „Śpiewamy św. Janowi Pawłowi II”.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 23 solistów ze szkół w Śmiarach, Wiśniewie i Radomyśli.

Wprowadzeniem w powagę i atmosferę konkursu był układ taneczny z biało- czerwonymi barwami do walca Wojciecha Kilara w wykonaniu uczennic z kl. II i III ze Śmiar.

Układ tańca i wykorzystane w nim elementy nawiązywały do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzi artyści rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych  prezentując utwory patriotyczne lub nawiązujące do osoby św. Jana Pawła II.  Ze sceny można było usłyszeć m.in. Barkę, Dziś idę walczyć mamo,  Moja Ojczyzna, Papież Słowianin  itp.

Wykonawców oceniała komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Dymecka-Sorrentino (przewodnicząca), Małgorzata Jastrzębska, Krzysztof Kryszczuk i ks. Sławomir Groszek.

Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników  postanowiło przyznać Grand Prix Festiwalu Emilii Myrsze z ZO w Wiśniewie. Równorzędne nagrody otrzymali: Nikola Jastrzębska ze SP w Radomyśli, Paulina Izdebska kl. II gim., Tomasz Okniński kl. VII, Michał Jastrzębski kl. V, Paulina Krasuska kl. V, Justyna Żurawska kl. V, Oliwia Bednarczyk kl. IV, Aleksandra Jastrzębska kl. III, Oliwia Nowak kl. III i Amelia Krasuska kl. II (wszyscy ze szkoły w Śmiarach). Wyróżnienia otrzymali: Olga Żurawska kl. I, Michał Borkowski kl. II, Izabela Leśkowicz kl. II, Magdalena Jastrzębska kl. III oraz Bartłomiej Borkowski kl. IV(wszyscy ze szkoły w Śmiarach). Publiczność (uczniowie, rodzice, dziadkowie) swoją nagrodę przyznała Paulinie Izdebskiej z kl. 2 gimnazjum.

Wszyscy wykonawcy otrzymali słodkie upominki, a zwycięzcy – statuetki oraz nagrody rzeczowe (m.in. power banki) ufundowane przez sponsorów.

Organizatorzy Festiwalu: Grażyna Jastrzębska, Beata Starczewska – Kazimierczuk, Małgorzata Jasińska wraz z p.dyrektor Anną Dziedziną składają serdeczne podziękowania: panu wójtowi Krzysztofowi Kryszczukowi, p. prezesowi Międzygminnego Banku Spółdzielczego w Zbuczynie –Dariuszowi Jasińskiemu, p. dyrektor GOK –Janinie Dołgich, państwu Małgorzacie i Markowi Jastrzębskim, państwu Wioletcie i Mariuszowi Borkowskim, p. Kamili Leśkowicz  za ufundowanie nagród oraz pomoc przy organizacji festiwalu.

Grażyna Jastrzębska