Konkurs recytatorski

 

W wieku przedszkolnym ujawniają się przeróżne uzdolnienia dzieci. Rolą dorosłych jest je w porę dostrzec i rozwijać przy każdej nadarzającej się okazji. Konkurs recytatorski kierowany do przedszkolaków motywuje do pokonywania nieśmiałości i strachu przed wystąpieniami publicznym, a ponadto daje możliwość rozbudzania i popularyzowania wśród najmłodszych twórczości polskich autorów. 14 maja 2018 r. w Konkursie Recytatorskim pt. „Polscy Autorzy Dzieciom” organizowanym już po raz kolejny przez Gminną Biblioteką Publiczną w Wiśniewie wzięło udział czworo dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły. Jury powołane do wyłonienia najlepszych mówców miało bardzo trudny wybór. Jak podkreśliła Przewodnicząca szanownego jury, wszystkie dzieci zaprezentowały się fantastycznie, dobór utworów był w pełni dostosowany do wieku małych „aktorów”. Tym bardziej cieszy fakt, iż reprezentanci naszej szkoły zdobyli następujące miejsca: I Emilia Żurawska, III  Paulina Krasuska, zaś wyróżnienie: Maja Ługowska i Wiktoria Leśkowicz.

Serdecznie gratulujemy

Agnieszka Bartczak – Krzewicka