Wycieczka oddziału przedszkolnego

.

9 marca 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego w towarzystwie starszych kolegów z klasy I obejrzeli w CKIS Siedlce przedstawienie teatralne pt., ,,Dziwactwa Mistrza Bulbulasa” w wykonaniu aktorów Teatru Baniek Mydlanych z Warszawy. To niebywałe widowisko szybko przeniosło licznie zgromadzoną widownię w świat magii, miłości i przede wszystkim w świat zaczarowanych baniek mydlanych. Perypetie głównych bohaterów Mydlaneczki, Bąbelka i Mistrza Bulbulasa okraszone szczyptą magii, dobrego humoru i piosenki ukazały naszym milusińskim świat o jakim nawet nie śniły. Bańki mydlane zapełniły całą scenę. Małe, duże i olbrzymie… nawet zaczarowane z białym dymem. Ogromny aplauz publiczności wywołało bańkowe lustro, które wypacza świat i bańkomobil którym podróżowali odtwórcy głównych ról.

W dalszej kolejności uczestnicy wycieczki udali się do gmachu Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach. Tam dzieci wzięły udział w grach i zabawach edukacyjnych, poprawiły rękopis bajki o Czerwonym Kapturku z pomyłkami, przygotowały koszyczek Kapturka, który został zaniesiony do chorej babci. Wysłuchały bajki o Królewnie Śnieżce, obejrzały krótkie teatrzyki kukiełkowe o Czerwonym Kapturku oraz Rybaku i Złotej Rybce. Na koniec zmierzyły się z trudnym zadaniem – łowieniem rybek.

Agnieszka Bartczak – Krzewicka