Śniadanie daje moc

            Dzień 8 listopada, od siedmiu już lat obchodzony jest w Polsce jako Dzień Śniadanie Daje Moc.Najważniejszymi celami programu jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Tego dnia również dzieci z klas „O” i edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły aktywnie włączyli się  we wspólne przygotowanie zdrowego i pożywnego śniadania. Jako, że najpopularniejsze polskie śniadanie to… kanapki uczniowie naszej szkoły postanowili przygotować je tylko z pełnowartościowych i zdrowych składników. Już od rana w szkole było czuć zapach razowego pieczywa, świeżych i pożywnych (o tej porze roku)  warzyw. Każda klasa po zsunięciu stolików, nałożeniu fartuszków,nakryć głowy i obowiązkowo dokładnym umyciu rąk zabrała się do pracy. Fantazji i pomysłowości w tworzeniu niepowtarzalnych i zdrowych kanapek nie brakowało nikomu. Następnie wszyscy uczniowie ze swoimi  kanapkowymi ,,dziełami sztuki” udali się na małą salę gimnastyczną. Oprócz frajdy ze wspólnych przygotowań smacznego posiłku dzieci miały szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami, ponadto wzięły również udział w konkursie dotyczącym zdrowego odżywiania.

           Na zakończenie, każdy uczestnik otrzymał w prezencie od organizatorów pyszny i zdrowy jogurt kremowy. Zdrowe śniadanie to najlepszy start w nowy dzień! Pamiętajmy o tym każdego dnia.

                                                                                                                             Agnieszka Bartczak – Krzewicka