Czas na czytanie

wpis w: Biblioteka | 0

Raz w tygodniu uczniowie klas najmłodszych spotykają się w sali oddziału przedszkolnego, aby przez dwadzieścia minut posłuchać jak czytają im dorośli. Do udziału w tej akcji są zapraszane osoby znane w środowisku lokalnym i nietylko. W ich wykonaniu uczniowie mogą usłyszeć bajki oraz baśnie należące do polskiej lub światowej klasyki. Słyszeli już m. in. „Kota w butach” w wykonaniu pani Anny Krasuskiej, która jest sołtysem wsi Śmiary, „Zaklętą wyspę”  przeczytaną przez mistrzynię Polski, Europy i świata w boksie tajskim – panią Judytę Rymarzak. Co przeczyta im ksiądz proboszcz Sławomir Groszek, którego będą gościły w przyszłym tygodniu (29.11.), nie zdradzimy.

Jeśli jesteście ciekawi, kto jeszcze przyjął nasze zaproszenie do udziału w tej akcji, wchodźcie w naszą zakładkę. Będziemy zamieszczać w niej aktualne zdjęcia gości czytających dzieciom.