Mistrzyni czyta

wpis w: Bez kategorii, Biblioteka | 0

Wyjątkowe spotkanie zorganizowane w ramach akcji promującej czytelnictwo miało miejsce w naszej szkole w poniedziałek, 21 listopada. Zaproszenie pań pracujących w szkolnej bibliotece przyjęła mistrzyni Polski, Europy i świata w muay thai – pani Judyta Rymarzak.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest kontakt z książką. Umberto Eco powiedział kiedyś: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Tym dzieciom, które nie potrafią jeszcze czytać, powinni czytać dorośli. Choć wiele osób zgromadzonych w sali gimnastycznej opanowało już tę umiejętność, to tego dnia z przyjemnością słuchaliśmy, jak czyta nam mistrzyni. Mieliśmy niepowtarzalną okazję wysłuchać w jej wykonaniu bajki pod tytułem ,,Zaklęta wyspa”.

Mistrzyni nie tylko czytała nam bajkę, ale również opowiedziała o swojej przygodzie z muay thai, o filozofii tej sztuki walki, zdrowym odżywianiu, swoich sukcesach. Na ekranie mogliśmy obserwować zdjęcia pochodzące z prywatnego archiwum pani Judyty wykonane podczas codziennych treningów, walk, wyjazdów na mistrzostwa. Na żywo zaś podziwialiśmy pasy mistrzowskie.

Spotkanie z mistrzynią w boksie tajskim dostarczyło nam niezapomnianych przeżyć a oprócz tego zaowocowało autografami i pamiątkowym wpisem do kroniki szkolnej.

Agnieszka Jurzyk