Lekcja biblioteczna

wpis w: Biblioteka | 0

W ramach współpracy podjętej przez bibliotekę naszej szkoły z Biblioteką Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej  w Siedlcach w dniu 14.11.2016 r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w lekcji bibliotecznej zatytułowanej „O Sienkiewiczu w bibliotece”.

Oprócz wielu ciekawych informacji dotyczących życia i twórczości Henryka Sienkiewicza dowiedzieliśmy się, jak korzystać ze zbiorów biblioteki pedagogicznej, w jaki sposób, nie wychodząc
z domu, można rezerwować książki, a następnie je wypożyczać. Pani prowadząca lekcję poinformowała nas także jakie zasady obowiązują w związku ze zwrotem książek oraz jakie kary grożą tym, którzy zapominają o ich terminowym oddaniu.

Na zakończenie lekcji uczniowie wzięli udział w quizie o Henryku Sienkiewiczu. Poradzili sobie całkiem dobrze, za co zostali pochwaleni przez panią bibliotekarkę.

Maria Oknińska