Przygoda z sokiem

wpis w: Szkoła Promująca Zdrowie | 0

Obfitość zbiorów pochodzących z sadów i ogrodów  napawa do tego, by rozkoszować się „darami jesieni”. Owoce i warzywa o tej porze roku smakują niebywale, a przede wszystkim są nieocenionym źródłem witamin. Wszyscy dobrze wiedzą, jak bogate w witaminy są soki owocowe, czy warzywne. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  również bogactwo naturalnych słodyczy. Dzieci z kl. „O” doskonale wiedzą, iż by być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach dnia 21 października postanowiliśmy zrobić pyszny i zdrowy  sok owocowo- warzywny. Tego dnia każdy przyniósł do szkoły swoje ulubione owoce i warzywa ( jabłka, banany, pomarańcze, mandarynki, marchewki), a także fartuszek i deseczkę do krojenia. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci poznały sokowirówkę, zasady jej działania, a także utrwalały sposoby bezpiecznego korzystania z tego urządzenia. Następnie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i dokładnością zabrały się do mycia owoców i warzyw, krojenia ich, by w końcowej fazie móc wrzucić składniki do maszyny. Wiele frajdy sprawiła im sokowirówka, która w mgnieniu oka zamieniała kawałki owoców i warzyw w kolorowy i przepysznie wyglądający napój. Własnoręcznie wykonany sok wszystkim bardzo smakował, bo przecież takiej dawki witamin i naturalnej słodyczy nie znajdziemy w żadnej aptece…..