List naszych bibliotekarek do Rodziców

Drodzy Rodzice!

Państwa dziecko jest już czytelnikiem!

Może samodzielnie korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej.

W naszej bibliotece jest wolny dostęp do półek. Oznacza to, że dzieci już od  klasy zerowej przychodzą do biblioteki i wybierają książki do czytania.

Sprawia im to dużą frajdę i czują się traktowane na równi ze starszymi kolegami.

Mogą przy tym liczyć na pomoc bibliotekarza.

Prosimy Państwa o zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej.

Prosimy  zwracać uwagę, czy dziecko oddaje książki dopiero po ich przeczytaniu. Nieważne, czy będzie to po dwóch dniach, czy po dwóch tygodniach.

Chcemy zapobiec niepożądanemu zjawisku, gdy dzieci wypożyczają dla samego wypożyczania „ kto więcej” i zwracają książkę nie zajrzawszy do niej. Jest to zły nawyk, który nie uczy dziecka prawidłowego kontaktu z książką.

Chcielibyśmy uświadomić Państwu, że czytanie obok liczenia i pisania  jest jedną z najważniejszych umiejętności.

Zachęcamy Państwa do czytania razem z dzieckiem.

Prosimy stopniowo wciągać dziecko do czytania. Niech na początku dziecko czyta tylko tytuły wierszyków, rozdziałów.

Później może to być cała linijka lub zdanie, aż dojdą Państwo do całej

strony. Nawet nie zauważą Państwo, jak dziecko z dnia na dzień będzie chętniej i lepiej czytało.

Liczymy na Państwa współpracę z biblioteką szkolną, życzymy cierpliwości, wytrwałości i przyjemności we wspólnym czytaniu.

Nauczyciele bibliotekarze